5 kwietnia uczniowie klas 2a, 2e i 2f wzięli udział w „KALLIPOLIS – warsztatach z krytycznego myślenia o sztucznej inteligencji” prowadzonych przez p. dr. Jarosława Marka Spychałę dzięki współpracy z p. Emilią Szwarc z MSCDN Wydział w Radomiu. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli modele z drewnianych klocków prezentujące człowieka i sztuczną inteligencję oraz dyskutowali na temat etycznych aspektów wykorzystania sztucznej inteligencji w życiu.

Nauczyciele też się uczyli, bo uczyć trzeba się całe życie, i wysłuchali niezwykle ciekawego, ale też bardzo niepokojącego w swojej wymowie wykładu pt. „Przyszłość edukacji i pracy w dobie sztucznej inteligencji”.

Cały projekt „KALLIPOLIS” zostanie zaprezentowany podczas konferencji SOPHIA Network Meeting 2024, która odbędzie się w Cambridge w dniach 25-26 maja. Hasło tegorocznej konferencji to „Jedność przeciwieństw” (’Unity of opposites’). Można powiedzieć, że dołożyliśmy naszą małą, radomską cegiełkę do wykładu na jednej z najlepszych uczelni świata.