
Klasy 1b, 2b i 3b wzięły udział w zajęciach praktycznych obejmujących zagadnienia związane z przetrwaniem w terenie leśnym – SERE. Tradycyjnie, jak co roku, klasy wojskowe wyjechały na szkolenie survivalowe połączone ze szkoleniem strzeleckim. W trakcie szkolenia uczniowie zapoznali się z zasadami przyjmowania podstawowych postaw strzeleckich. Uczniowie uczestniczyli również w marszu na orientację, gdzie dowiedzieli się jak rozpalać ognisko, budować filtry wody, a także zapoznali się z podstawami medycyny pola walki. Szkolenie zostało zakończone wspólnym ogniskiem.























