„Człowiek z buntu. Awers i rewers rzeczywistości PRL.”

Klasy 2d i 3c na wystawie w Kamienicy Deskurów RESURSA OBYWATELSKA „Człowiek z buntu. Awers i rewers rzeczywistości PRL.” oraz w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu na wystawie „Kwiaty wiśni – samuraje” połączonej z warsztatami origami.

„KWIATY WIŚNI – SAMURAJE”

Klasy1e, 2f, 2e, 3e i 4c obejrzały wystawę KWIATY WIŚNI – SAMURAJE w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Następnie uczniowie mogli spróbować swoich sił w sztuce origami. Wbrew pozorom wykonanie ryby wcale nie było takie łatwe.

Zajęcia z makijażu

Zajęcia z makijażu na lekcji kosmetologii w klasie 3d.

Europejski Dzień Ptaków

Z okazji Europejskiego Dnia Ptaków, który obchodzony jest 2 października, klasy 1c i 1f wzięły udział w warsztatach przyrodniczych „Eko karmniki” w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Warsztaty zostały poprzedzone krótką prelekcją na temat dokarmiania ptaków w okresie zimowym. Uczniowie zwiedzili także wystawę przyrodniczą.

Wybory do SU

„Heil Smile! O tym jak uśmiechałam się, a było mi do płaczu”

Dzisiaj uczniowie klasy 2c dostali energetyczny zastrzyk ze sztuki współczesnej w Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zwiedzając wystawę p. Katarzyny Kukuły pt. „Heil Smile! O tym jak uśmiechałam się, a było mi do płaczu”, wzięli również udział w warsztatach. Kolejnym punktem wycieczki było poznanie historii najnowszej naszego kraju w Kamienicy Deskurów na wystawie […]

Europejski Dzień Języków

Uroczystości związane z Dniem Polskiego Państwa Podziemnego

27 września 2023r. szkolny Poczet Sztandarowy wziął udział w uroczystościach związanych z Dniem Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody rozpoczęła Msza św. w Kościele Garnizonowym. Następnie uczestnicy udali się na apel pamięci przy pomniku Armii Krajowej na ulicy Niedziałkowskiego w Radomiu.

„Siła naszych marzeń”

Klasa 1d na wyjściu integracyjnym w kinie. Film „Siła naszych marzeń” wzruszył, przybliżył zagadnienia depresji, niepełnosprawności, relacji, więzi i pasji, która motywuje.

Sprzątanie Ziemii

W dniu 27.09. w ramach akcji jesiennego sprzątania Ziemi klasy 1c i 1e wzięły udział w wycieczce na składowisko odpadów komunalnych do firmy Radkom. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom zasad właściwego segregowania odpadów, a także zrozumienie problematyki w kontekście właściwego dbania o planetę Ziemię przez młodzież.

Wielki Test Cambridge

Nasi uczniowie już od rana próbują swoich sił w Wielkim Teście Cambridge organizowanym przez Exam Academy. Na początek dzięki krótkiemu filmowi mogliśmy się dowiedzieć, do czego przydają się w życiu egzaminy Cambridge, później mini występ muzyczny dla relaksu przed wielką próbą, a potem już nie pozostało nic innego jak tylko rozpocząć zmagania językowe. O godz. […]

Żywa lekcja historii w Staszicu

26.09.2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Józefem Przybyłą – prezesem radomskiego Związku Sybiraków. Pan Józef Przybyła w 1940 roku, jako czteroletni chłopiec wraz z całą 11 osobową rodziną, został wywieziony do Republiki Komi, gdzie przebywał 4 lata. Następnie rodzinę Przybyłów wywieziono na 2 lata do kraju Krasnodarskiego. Wiosną 1946r. powrócił do Polski […]