Warsztaty przyrodnicze „Skarbiec miodowy”

W ramach zbliżającego się Światowego Dnia Pszczoły, który obchodzony jest 20 maja, klasa 1F wzięła udział w warsztatach przyrodniczych „Skarbiec miodowy” w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu .Uczniowie techniką decoupage dekorowali pudełeczka na biżuterię w kształcie plastra miodu. Warsztaty poprzedziła prelekcja na temat życia pszczół i roli, jaką odgrywają te niezwykłe owady w ekosystemie […]

Trzymamy kciuki!

To już jest koniec…

Klasa 4D ostatni raz spotkała się w szkolnej ławie ze swoją wychowawczynią, p. Karoliną Kęską. Ale jakie to było pożegnanie… Bardzo życzliwe. Życzliwe dlatego, że wszyscy wspólnie otworzyli swoje „słoiki życzliwości”. Przez cały rok miłych słów uzbierało się sporo. Pozdrawiamy i życzymy maturzystkom połamania piór na maturze.

Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń…” Eleanor Roosevelt 28 kwietnia 2023 roku odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas czwartych. Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom życzymy POWODZENIA. Do zobaczenia!

Warsztaty kosmetyczne

Kolejne zajęcia kosmetyczne za nami. 27.04.23r. klasy 1d oraz 2d uczestniczyły w warsztatach przeprowadzonych przez przedstawiciela firmy Ziaja – Panią Ewę Gruchałę. Bardzo dziękujemy za cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry oraz fantastyczne upominki.

Warsztaty kosmetyczne dla klasy 3D

Dziś uczniowie klasy 3d w ramach innowacji kosmetologicznej byli na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawsta na UTH. Oglądali laboratoria, w których pracują studenci kierunku Projektowanie i Wytwarzanie Kosmetyków i samodzielnie robili żel pod prysznic i mydło w płynie.

Warsztaty kosmetyczne

Klasa 2d uczestniczyła dziś w ramach innowacji pedagogicznej „Kosmetologia” w zajęciach warsztatowych na UTH w Radomiu . Dziewczyny świetnie poradziły sobie z wytworzeniem pachnącego, delikatnego mydła oraz piankowego żelu do ciała.

„The U.S. & Poland: Today and Tomorrow”

Klasa 2e pod opieką p. Agnieszki Damaziak i p. Małgorzaty Zielińskiej wzięła dziś udział w wykładzie ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce p. Marka Brzezińskiego pt. „The U.S. & Poland: Today and Tomorrow” na UTH w Radomiu . Pan ambasador wypowiedział się bardzo pozytywnie o naszym mieście i otwierającym się jutro lotnisku oraz podziękował Polakom za […]

Warsztaty przyrodnicze „Jaja ptaków i ich gniazda”

Klasa 1c świętowała dzisiaj Światowy Dzień Ziemi w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu , gdzie wzięła udział w prelekcji na temat jaj ptaków, zwiedziła wystawę przyrodniczą, obejrzała kolekcję znaczków pocztowych z różnych stron świata oraz uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych na temat: „Jaja ptaków i ich gniazda”.

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

Poniedziałek w Staszicu upłynął pod znakiem aktywności fizycznej – Szkolny Turniej Piłki Siatkowej za nami. Było bardzo emocjonująco, ale co najważniejsze w duchu zasad fair play. Ostatecznie na podium stanęli: 2. reprezentacja klas integracyjnych (kl. 1d, 2e, 3c, 3e), 3. klasa 2b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Święto Chrztu Polski

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Na tę okoliczność odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony temu ważnemu wydarzeniu w dziejach państwa i narodu polskiego.

Program SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Nasza szkoła dołączyła do programu Szkolny Klub Sportowy skupiającego się na motywowaniu młodzieży do aktywności fizycznej, poprawie stanu ich zdrowia i jakości życia. W ramach SKS odbywają się cotygodniowe treningi koszykówki oraz lekkoatletyki połączone z przygotowaniem do egzaminów wstępnych do wojska i policji oraz wzbogacone o zajęcia ogólnorozwojowe.