Trzymamy kciuki!

Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń…” Eleanor Roosevelt 28 kwietnia 2023 roku odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas czwartych. Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom życzymy POWODZENIA. Do zobaczenia!

POMAGAMY

Wolontariusze z klas 1a i 2b pomagali w porządkowaniu budynku należącego do Stowarzyszenie Budujemy Przystań w Radomiu , które otacza opieką dzieci i młodzież z dziecięcym porażeniem mózgowym. Naszym wolontariuszom towarzyszył p. Tomasz Hernik. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. Takie rzeczy tylko w Staszicu!

GRATULACJE

Mamy to Projekt „Akcja – Integracja – Trzymamy się razem” otrzymał Brązowego Wilka. Gratulujemy naszym uczennicom z kl. 3A i Pani Milenii Jaśkiewicz.

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

Poniedziałek w Staszicu upłynął pod znakiem aktywności fizycznej – Szkolny Turniej Piłki Siatkowej za nami. Było bardzo emocjonująco, ale co najważniejsze w duchu zasad fair play. Ostatecznie na podium stanęli: 2. reprezentacja klas integracyjnych (kl. 1d, 2e, 3c, 3e), 3. klasa 2b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Święto Chrztu Polski

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Na tę okoliczność odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony temu ważnemu wydarzeniu w dziejach państwa i narodu polskiego.

Program SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Nasza szkoła dołączyła do programu Szkolny Klub Sportowy skupiającego się na motywowaniu młodzieży do aktywności fizycznej, poprawie stanu ich zdrowia i jakości życia. W ramach SKS odbywają się cotygodniowe treningi koszykówki oraz lekkoatletyki połączone z przygotowaniem do egzaminów wstępnych do wojska i policji oraz wzbogacone o zajęcia ogólnorozwojowe.

Giełda Szkół w Przytyku.

Staszic już na stanowisku.

POEZJĄ MLOWANE

Konkurs plastyczno-literacki rozstrzygnięty! Komisja ogłosiła dziś wyniki konkursu „Poezją malowane”: I miejsce – Maja Molenda z 1f, II miejsce ex aequo – Joanna Standowicz z 2a i Oliwia Lament z 1a, III miejsce – Julia Krawczyk z 1a. Wyróżnienia: Wiktoria Tomczak z 3e i Nikola Czerny z 4Dp. Gratulujemy! Jesteśmy pełni uznania dla Waszej wrażliwości […]

Przeżyjmy to jeszcze raz

To już ostatnia część dokumentacji fotograficznej z Dni Otwartych. Dziękujemy tacie naszego ucznia Kamila, p. Grzegorz Turek Fotograf , za piękne zdjęcia z tej imprezy.

DNI OTWARTE SZKOŁY – PODSUMOWANIE

Podczas Dni Otwartych szkoły gościliśmy grupę rekrutacyjno-promocyjną 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Nasi przyszli i obecni uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, na czym polega służba w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące ich pytania. Odwiedzili nas również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Ósmoklasiści wykazywali duże zainteresowanie stoiskiem policji, na […]

Profilaktyka bezpieczeństwa ruchu drogowego

5 kwietnia uczniowie klas 4Ap i 4Bp odwiedzili Katedra Pojazdów Samochodowych UTH Radom w ramach profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczniowie mieli okazję przetestować symulator zderzenia czołowego, dachowania oraz jazdy pojazdem. Ponadto, uczniowie mogli obejrzeć laboratoria Katedry, a także zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydział Mechaniczny UTH Radom .