Spotkanie z żołnierzami

18 stycznia żołnierze 62blp w Radomiu kapral Łukasz Borowiec i starszy szeregowy Adam Dryja zachęcali młodzież naszej szkoły do Ferii z WOT-em. Przy okazji przekazali wiele cennych informacji o rekrutacji do wojsk obrony terytorialnej oraz o pracy w tej formacji.

„Ambaras – kiedy dwoje chce naraz”

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu zorganizowała zajęcia dla kl. 2a pod tajemniczym tytułem „Ambaras – kiedy dwoje chce naraz”. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyjść cało z konfliktu, dlaczego warto się pokłócić i o czym nie wiemy, gdy się kłócimy. Dużą atrakcją okazała się wizyta w sali z lustrem weneckim.

Wyjście do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia

Klasy 1a i 1f obejrzały wystawę „(Nie)oczywiste” szopek bożonarodzeniowych w Kamienicy Deskurów. Następnie uczniowie świętowali setne urodziny Wojciecha Fangora w Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu . Po obejrzeniu wystawy, zainspirowani twórczością artysty, wykonali swoje portrety. Takich utalentowanych uczniów mamy w Staszicu!

Konferencja ,,PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE”

16 grudnia 2022r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się Konferencja ,,PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE” zorganizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Fundację EdTech POLAND. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące modelowania i druku 3D, edukacyjnych zastosowań mikrokontrolerów, studia nagrań w szkole, robotów nie […]

Debata „Prawne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym”

Klasy policyjne – 1a, 2a i 3a – wzięły udział w debacie nt.: „Prawne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym”, która odbyła się w Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu 11.01.2023r. Uczniowie zostali zapoznani z aktualnym prawodawstwem związanym z ruchem drogowym, egzekwowaniem zaostrzonych norm oraz zmianami poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w poszczególnych krajach Unii Europejskiej ze […]

0 komentarzy

Ślubowanie Mazowieckich Policjantów

Nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu mazowieckich policjantów.

Staszic zawsze pomaga

Kiedy zwierzęta są w potrzebie, młodzież Staszica nigdy nie odmawia pomocy. Tym razem wsparliśmy schronisko Kocham Psisko – Psy do adopcji . Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy 3A, których świetna organizacja i wielkie serca umożliwiły zakup dużej ilości karmy, podkładów i innych potrzebnych akcesoriów. Dziękujemy również klasom 1a, 2d i 3e.

Jasełka

Wesołych Świąt

IX Konkurs Recytatorski „Od Kochanowskiego do poety współczesnego”

Uczennice naszego liceum wzięły udział w IX Konkursie Recytatorskim „Od Kochanowskiego do poety współczesnego”. Wyróżnienie otrzymała uczennica Bożena Monkosa z klasy 2B. Serdecznie gratulujemy. Oczywiście równie dumni jesteśmy z Amelii Begrad z klasy 2A, która otrzymała dyplom za udział w konkursie. Brawo dla obu dziewczyn.

Kto pomoże Mikołajowi?

Inteligencja, spryt i współpraca to wszystko, co potrzebne do rozwiązania zagadki uwięzionego Mikołaja. Szkolny duet od escape roomu znowu w akcji.