Spotkanie z żołnierzami

18 stycznia żołnierze 62blp w Radomiu kapral Łukasz Borowiec i starszy szeregowy Adam Dryja zachęcali młodzież naszej szkoły do Ferii z WOT-em. Przy okazji przekazali wiele cennych informacji o rekrutacji do wojsk obrony terytorialnej oraz o pracy w tej formacji.

Konferencja ,,PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE”

16 grudnia 2022r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się Konferencja ,,PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE” zorganizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Fundację EdTech POLAND. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące modelowania i druku 3D, edukacyjnych zastosowań mikrokontrolerów, studia nagrań w szkole, robotów nie […]

Ślubowanie Mazowieckich Policjantów

Nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu mazowieckich policjantów.

Jasełka

Wesołych Świąt

IX Konkurs Recytatorski „Od Kochanowskiego do poety współczesnego”

Uczennice naszego liceum wzięły udział w IX Konkursie Recytatorskim „Od Kochanowskiego do poety współczesnego”. Wyróżnienie otrzymała uczennica Bożena Monkosa z klasy 2B. Serdecznie gratulujemy. Oczywiście równie dumni jesteśmy z Amelii Begrad z klasy 2A, która otrzymała dyplom za udział w konkursie. Brawo dla obu dziewczyn.

Dekorujemy pierniczki

Zimowa aura, zapach pierniczków, świąteczne przeboje – Staszic gotowy na Boże Narodzenie.

Morsujemy

….ale że zimno? Nieeeee. Mundurówki w swoim żywiole.

Filip Wielgus – jeden z najzdolniejszych

Wśród najzdolniejszych uczniów z Radomia i regionu znalazł się uczeń klasy 4 Bp Filip Wielgus. Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane. Filipowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wielkie brawa. Jesteśmy bardzo dumni.

Program edukacyjny ,,Kultura bezpieczeństwa”.

„Kultura bezpieczeństwa” jest programem edukacyjnym realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w środowisku uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów od 2006 roku. Nasza szkoła również wzięła udział w programie koordynowanym przez p. Jolantę Pacan, p. Magdalenę Maletę-Łęcką i p. Karolinę Przedwój, aby kształtować odpowiedzialność oraz nawyki bezpiecznego wykonywania pracy. Przynoszą one największe efekty, gdy wdraża się je […]

Szkolenie wojskowe dla klas mundurowych

Klasy 3a i 3b wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym przez żołnierzy na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego.